Prišel je dan, ko smo skupaj z otroki iz skupine Žabice prespali v vrtcu. Pred spanjem smo se dobro pripravili na težko pričakovan dogodek. Preko projekta, Spanje v vrtcu, smo se predhodno veliko o tem pogovarjali. Otroci so izrazili željo, zraven koga bi radi spali in to smo tudi upoštevale. Na plakat so narisali, kaj vse bomo ta večer počeli in na list s seznamom tudi narisali stvari, ki jih morajo prinesti s seboj. Zbrali smo se ob 19.uri v naši igralnici. Otroci so z veseljem vstopili v igralnico in s starši poiskali ležalnik z njihovim imenom. Pripravili so stvari za spanje in se poslovili od otrok. Po odhodu staršev, smo se odpravili na vrtčevsko igrišče, kjer smo se posladkali s sladoledom. Začelo se je večeriti in sledilo je preoblačenje v pižame in raziskovanje vrtca s svetilkami v temi. Pot nas je vodila do večnamenskega prostora, ki je bil obarvan v večbarvno svetlobo in sledila je vesela plesna zabava v pižamah ob glasbi. Po zabavi smo si ogledali nekaj kratkih risank. Po »kinu« smo se odpravili  v igralnico po zobne ščetke in zobne paste, si umili zobe, obraz in se ulegli na svoj ležalnik. Otroci so si že predhodno izbrali pravljico, Sovica Oka, ki so ji prisluhnili ob nočni lučki in počasi, počasi so se začele oči že zapirati. Zjutraj pa so se otroci zbudili z nasmehi na obrazu in ponosom, da so noč prespali v vrtcu. Vendar so bili tudi starši ponosni na svoje otroke, saj so jih zjutraj še pred službo prišli pozdravit. Spanje v vrtcu je bila tudi priprava na letovanje v Kranjski Gori, katerega se bodo udeležili nekateri otroci.

Ob vprašanju, če jim je bilo lepo in če bi še spali v vrtcu, je bil odločen in glasen odgovor: »JAAAAAAAAAAAAAAAAAA!«

Besedilo: Erna Fabjančič

Fotografije: Erna Fabjančič in Mateja Bolčič