Tudi otroci skupine Murenčki smo pred zaključkom obiskovanja vrtca po tradiciji prespali v našem vrtcu. Kljub temu, da vsi otroci še ne odhajajo v šolo, smo v vrtcu prenočili prav vsi brez izjem. S projektom »Spanje v vrtcu« smo se nekako tudi pripravili na letovanje v Kranjski Gori, ki nas še čaka. Že pred tem dnem smo se skozi številne pogovore, izdelavo plakatov in preko igre dodobra pripravili na noč brez staršev, zato tudi večjih težav ni bilo. Otroci so težko pričakovali ta dan in z navdušenjem pripovedovali, kaj vse so si pripravili za nočitev. Ob 19. uri zvečer so se skupaj s starši zbrali v naši igralnici, kjer so poiskali svoje ležalnike in prédnje odložili svojo prtljago. Sledilo je kratko slovo, mi pa smo se prepustili čarobnosti prihajajoče noči. Večer smo popestrili s sladoledom, igro na igrišču vrtca in že kmalu zatem smo v pižamah skakljali v popolni temi ter z lučkami raziskovali nočni vrtec. Ker smo imeli še nekaj energije, smo pripravili večerno zabavo s plesom in glasbo ter si čisto ob koncu zavrteli še nekaj risank. Noč ima svojo moč in oči so postajale vedno bolj zaspane, a še preden smo odšli v našo »spalnico«, smo si v kopalnici umili zobe. V spanec nas je končno zazibala pravljica o Frančku. Noč je bila mirna in kot bi mignil, se je že danilo. Jutranje prebujanje so poleg krmežljevih oči zaznamovali široki nasmeški in ponos, saj smo v vrtcu prespali brez staršev. Še pred zajtrkom so nas prišli pozdravit zadovoljni in ravno tako ponosni starši, ki so svoje otroke z toplim objemom nagradili za njihov pogum. Otroci so ob odhodu domov prejeli tudi priznanja za uspešno prespano noč.  

Besedilo: Tamara Mavrič

Fotografije: Karmen Petrovič

DOSTOPNOST