Ko otrok zboli, je to zanj zagotovo travmatično in stresno, še posebej, če morajo obiskati svojega pediatra. Poleg tega, da se ne počutijo dobro, se morajo  soočiti s tujo osebo – zdravnikom in drugim medicinskim osebjem ter medicinskimi pripomočki.

Da bi otroci lažje premagovali  strah pred zdravnikom se izvaja poseben program. Vrtce obiskuje medicinska sestra. Tako je tudi otroke  iz skupine Lisičke  obiskala medicinska sestra, Ana Furlan.  Namen obiska je bil otrokom predstaviti različne medicinske pripomočke, s katerimi se soočajo malčki, ko so bolni in morajo obiskati zdravnika.  Z njo je prišla v skupino tudi lutka punčka, ki je padla in si opraskala kolena. Skupaj smo ji zalepili obliže.  Otroci so punčko prijeli in ji popihali kolena, da jo je manj bolelo.  S stetoskom je Ana poslušala srček otroka, z lučko je posvetila v ušesa, pogledala grlo in preštela zobke. Otrokom je pokazala tudi injekcijo. Najpogumnejši so ji sedli v naročje in se pustili pregledati. Malo manj pogumni pa so trdno sedeli na svojem stolčku. Obisk medicinske sestre Ane je bil poučen  in zagotovo jo bomo še povabili medse.

Besedilo: Tadeja Cizl

Fotografije: Mateja Dodič

DOSTOPNOST