22. aprila obeležujemo dan zemlje. Ker smo v skupini Gumbki že spoznali pomen recikliranja in problematiko onesnaževanja , smo na ta dan ponovili kaj smo se že naučili. Organizirali pa smo tudi čistilno akcijo. Vsi smo se opremili z rokavicami in vrečkami za smeti ter se odpravili na sprehod okoli vrtca. Med sprehodom smo opazili kar nekaj smeti in jih pobrali. Otroci so pri tem zelo uživali. Najbolj pa so nas razveselili smetarji, ki so ravno v tem času prišli izprazniti zabojnike za papir. Z zanimanjem smo opazovali kako se papir iz zabojnika stresa v prikolico smetarskega tovornjaka, kjer ga poseben mehanizem potisne naprej. Po kratkem odmoru za ogled dela smetarjev, smo se odpravili naprej in očistili še okolico šole. Poglejte kako smo bili pridni.

Besedilo: Mateja Marolt

Fotografije: Mateja Marolt

DOSTOPNOST