V mesecu maju se je vrtec Lokev prijavil za sodelovanje v akciji »Sežana v cvetju«.
Vsi v enoti so se trudili, da so uredili in vzdrževali okolico.
Okna vrtca krasijo cvetlična korita s čudovitimi rožami, na zelenjavni gredici pa rastejo  pridelki, za katere so sadike vzgojili čisto sami. V kotičkih igrišča najdete še jesenski kotiček, pravljično hišico na drevesu in zeliščni vrt.
Komisija, ki je bila na ogledu je prepoznala trud strokovnih delavk Gabrijele Kocjančič, Nives Jagodič, Laure Godina in otrok ter lepo okolico in vrtcu Lokev podelila 2 nagrado, katera nam je bila podeljena v začetku septembra, na slavnostni prireditvi v botaničnem vrtu v Sežani.
Nova ekipa vrtca Lokev: Maja Anderlič Može, Tina Orel, Nada Mačinković in Nives Jagodič ter vsi otroci se bodo še naprej trudili za lep in urejen vrtec, cvetlična korita, gredice, zeliščni vrt, pravljično hišico in  visoko gredo, ki bodo vsem v ponos.

Besedilo: Maja Anderlič Može
Fotografije: Maja Anderlič Može