Naši novinčki so že pogumno zakorakali čez uvajalni september. Spoznavali smo nove prijatelje, igre in našo okolico. V oktobru, ko obeležujemo teden otroka, smo imeli zelo pester program. Spet smo sodelovali z kmetijo Žerjal, katerim smo pomagali izdelati traktor iz bal sena. Pobarvali smo rekvizite in z njimi okrasili bale in nastal je pravi traktor ob dnevu odprtih vrat njihove kmetije. Medse smo povabili prvošolce, da se nam pridružijo pri igri. Imeli smo tudi plesni dopoldan in ob glasbi uprizarjali jesenske listke. Prvošolce smo povabili tudi na pohod k čarovnici Mici. Gospa Marija iz Rdečega Križa nas je razveselila z obiskom medvedka Srečka in nas obogatila s pravljico o človekoljubnosti. V izvedbi delavk Kosovelove knjižnice Sežana smo si ogledali gledališko predstavo Nonotov zid.  Bil je zelo zanimiv, radoživ in poučen teden.

Besedilo: Maja Terčon

Fotografije: Ines Poplašen