Jesen že počasi barva prvo listje in čudoviti dopoldnevi so nas vabili na prvi pohod v šolskem letu. Podali smo se na pohod v neznano, malo po poti, malo čez drn in strn. Ves čas smo pozorno opazovali, da bi našli znake za pot.  »Kam pa sedaj, levo ali desno?« Noge so se še privajale na strmine in dolgo pešpot, zato se je kmalu pojavila utrujenost. Ustavili smo se na prijetnem prostoru sredi gozda. Malo pijače, nekaj sadja in energijska ploščica so naredili pravi čudež. Energija se je hitro povrnila in lahko smo se pomerili tudi v teku.

Čas je prehitro minil in že smo se morali vrniti, da ne bi zamudili na kosilo. Na pohodu nam je bilo zelo všeč, Zato smo sklenili, da ga ob prvi priložnosti ponovimo.

Izjave otrok:
»Je blo lepu ku smo tekali.«
»Smo imeli marendo.«
»Mi je blo lepu, da smo jeli v gozdu, piškote.«
»Smo iskali znake, take »znakavice« se reče.«
»Ne, tisto so markacije!«
»je bla orjaška skala.«
»Sm vidu gobe in robide.«
»Ptička žlna je delala lukne v drevo. Drevo je padlo dol.«
»Smo nabirali storže, take velike.«
»Je bla dolga pot.«

Besedilo: Maja Anderlič Može