V ponedeljek, 22. 4. 2024, smo v vrtcu Komen, ravno na dan Zemlje, obeležili Eko dan.

Z otroki smo sodelovali v akciji Podnebni tek, ki smo ga poimenovali kar Pomladni tek. Teka so se udeležile vse skupine, tudi tisti najmlajši (1-2), ki so se med stožci in oviramo zgolj sprehodili. S starejšimi otroki smo se najprej močno ogreli, saj nas je burje prepihala do kosti. Nato smo strokovne delavke otrokom pripravile različne gibalne izzive. Postavile smo jim stožce, ki so jih otroci morali zaobiti, ter obroče, skozi katere so morali skakati. Ko so pretekli prvi krog z ovirami, smo jim postavile nov izziv. Razdelili so se v skupine in odtekli še štafeto.

Na koncu so bili vsi otroci zmagovalci, saj so se vsi potrudili po svojih najboljših močeh. Sledila je nagrada- žig, ki so ga bili vsi zelo veseli.

Besedilo: Danjela Rončel

Fotografija: Danjela Rončel

DOSTOPNOST