Projekt Vseslovensko petje s srci je »neformalen« praznik, ki vsako leto na dan Zelenega Jurija poveže vse generacije s skupinskim petjem.

Skupinsko petje harmonizira bitje srca, sprošča hormon sreče, ljudi združuje in sprošča. Petje pozitivno deluje na celotno čustveno in psihofizično stanje telesa in duha. Ali kot pravi naš pregovor: »Kdor poje, zlo ne misli«

S prepevanjem slovenskih pesmi izkažemo hvaležnost za naš jezik, kulturo in tradicijo, ki so jih naši predniki skrbno čuvali, negovali in ohranili vse do današnjih dni. S tem ohranjamo kulturo in jo prenašamo na mlajše generacije.

V okviru projekta smo se prav vsi v enoti Komen zbrali in v en glas zapeli nekaj ljudskih pesmi. Vzdušje je bilo prijetno in petje se je razlegalo daleč naokoli. 

Besedilo: Mateja Bežek Kosmač

Foto: Veronika Sorta

DOSTOPNOST