Aprila je še ena naša deklica dopolnila 5 let. Rojstni dnevi so označeni na koledarju v naši igralnici, tako da otroci komaj čakajo na njihov dan.

Fit tim vrtca je za nas pripravil Fit igrišče kjer z uporabo Fit pedagogike se otroci med gibanjem učijo.

Prijatelji iz skupine Netopirčkov so nas prosili, če jim pokažemo kje se nahaja pastirska hiška, ki smo jo odkrili v gozdu. Z veseljem smo jim pokazali na skupnem pohodu.

V zvezi ekološkim projektom Zeleni nahrbtnik smo poslušali pravljico Ekopaketka. Dal nam je nalogo, da očistimo okolico vrtca. Kar smo tudi storili. Z veliko vrečo za smeti in rokavicami smo šli v čistilno akcijo. Pred akcijo smo se večkrat pogovarjali kaj lahko nabiramo in predvsem kako to varno počnemo. Otroci so navdušeno nabirali smeti in ponosno napolnili vrečo. Ugotovili smo, da so največji proizvajalci smeti dijaki srednje šole!

Konec aprila smo obiskali še Kosovelovo knjižnico. Knjižničarka Marja nas je popeljala med policami na katere pazijo veliki zmaji in nam prebrala slikanico “Preberi mi zgodbo!”.

Besedilo: Andrea Roberti

DOSTOPNOST