Projekt zeleni nahrbtnik je že veliko časa prisoten v našem vrtcu. Skupaj z Medobčinskim društvom prijateljev mladine Sežana želimo otroke ozaveščati o naravi in okolju v katerem živimo. Tako otroci preko iger, pravljic, gledaliških predstav… spoznavajo osnove ekologije in varstva narave.

V ponedeljek 8.4.2024 smo si ogledali gledališko predstavo Eko papirko pisateljice Mojiceja Podgoršek v izvedbi Rudija Pečarja.  Na ta dan je prišel k nam tudi zeleni nahrbtnik in v njem zmajček Jurček. Z otroki se je pogovarjal o okoljevarstvenih vsebinah – ločevanju odpadkov.  Čez teden je v igralnicah tudi poziral, ko so ga otroci risali. Vsak otrok ga je videl po svoje. Tako so nastale zelo raznolike risbe, ki so krasile naš kotiček za starše.

Besedilo: Danijela Pipan

Fotografija: arhiv vrtec Dutovlje

DOSTOPNOST