En mesec smo se v skupini Zajčki pripravljali na predstavo za starše, bratce in sestrice, none in nonote. Ker smo vsi v skupini malo zaljubljeni je bila tudi tema naše predstave ljubezen. Naslov pa Zaljubljeni žabec. V mesecu aprilu smo pridno vadili besedilo, igranje na instrumente, izdelovali smo sceno in naglavne obroče. Ko smo vse to naredili in smo besedilo in gibanje obvladali kot pravi igralci, prav tako igranje na instrumente kot pravi glasbeniki, smo predstavo zaigrali najprej otrokom skupine Krtki in Žabice, potem pa še skupinam Sončki, Levčki in Čebelice. To je bila za nas generalka, pred glavnim nastopom.

Preden smo odšli na počitnice, smo v četrtek, 25. aprila 2024 predstavo zaigrali staršem in vsem povabljenim. To je bila za otroke skupine Zajčki zadnja predstava v vrtcu, kajti prav vsi z mesecem septembrom odhajajo v šolo. Bili smo pohvaljeni ter bili so ponosni na nas. Skupaj smo se ogledali še razstavo naših likovnih del, ki smo jih ustvarili na temo Zaljubljeni žabec. Potem smo se podružili ob skodelici soka in piškotov. Prav vsem, ki so nas prišli pogledat in se družili z nami se zahvaljujemo.

In kot je zapisano v pravljici Zaljubljeni žabec, ljubezen res ne pozna meja.

Besedilo: Veronika Sorta

Fotografija: arhiv enote Komen