TEKA MIŠKA

Teka miška, sem in tja.

Kam bi rada miška šla?

Semle, cimcom, semle cimcom,

tukajle zdaj bo miškin dom.

Konec Novembra sva strokovni delavki pri medvedkih pripravili lutkovno predstavo » Mala miška in veliko rdeče jabolko« z lutkami marionetami.  Na predstavo smo povabili tudi otroke iz skupine Dinozavri. Predstavo smo dodatno obogatili z glasbo in glasbili.

Otroci so takoj opazili veliko rdeče jabolko na travi pod jablano in pozorno sledili ali bo miški jabolko uspelo prinesti domov.

Ob koncu predstave so nas otroci nagradili z aplavzom.

Izjave starejših otrok ob koncu predstave so bile:

»Če bi miška delila jabolko z drugimi živali bi tudi ona dobila košček jabolka.«

»Ni bilo lepo od miške, da ni delila svojega jabolka.«

»Bo vedla za drugič.«

»Je treba delit stvari.«

Za konec smo otroke vprašale kaj vse lahko naredimo iz jabolka. Na kar so otroci odgovorili:

»Jabolčni sok.«

»Jabolčni zavitek.«

»Jabolčni puding.«

No mi smo jih presenetili in jih postregli z zdravim domačim jabolčnim čipsom s cimetom, ki smo ga pripravili sami. Mmm kako slasten je bil.

Zahvaljujemo se tudi naši sodelavki vzgojiteljici Mojci Pegan Bratož, ki nam je posodila svoje lutke marionete in nam s tem pomagala pri izvedbi lutkovne predstave.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: arhiv vrtca Lokev