Ena izmed prednostnih nalog vrtca je tudi predbralna pismenost, ki jo v vrtcu spodbujamo pri vseh starostih otrok na različne načine. Pri medvedkih zelo radi beremo in poslušamo pravljice.

Zato smo se odločili, da bomo spodbujali tudi družinsko branje s potujočim bralnim medvedkom s katerim želimo spodbujati in krepiti otrokov govorni razvoj. Vsak petek odnese domov eden izmed otrok nahrbtnik s plišastim medvedkom in knjigo v katero skupaj s starši zalepijo, napišejo ali narišejo nekaj o slikanici, ki so jo skupaj prebrali. Prebrano slikanico prinesejo pokazati tudi v vrtec.

Skupaj z otroci se tako ob začetku tedna usedemo k mizi ali na blazino in pogledamo katero slikanico so doma prebrali.

Otroci se med listanjem knjige prepoznajo na fotografijah z medvedkom in slikanico, ki so jo prebrali. Nekateri znajo povedati tudi kaj so narisali.

Naš Bralni medvedek že potuje tudi v mesecu decembru zato se veselimo slikanic, ki jih bodo otroci in starši še skupaj prebrali.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković