Po seznanjanju otrok z barvami, števili in medsebojno pomoč z vsebino slikanice prek različnih dejavnosti je sledila igra otrok. Otrokom smo ponudile sestavljanke iz dveh delov. Otroci so tako sestavljali živali in barve.

Preizkušali pa so se tudi v didaktični igri »Zavrti kolo barv«. Igro sta lahko igrala največ dva otroka. Na voljo so imeli vrtiljak barv na katerem jih je na sredini opazovala miška. In kartonaste tablice na katerih so bile pod žepki skrite živali na njih pa barva obliža, ki pripada živali. Njihova naloga je bila, da zavrtijo vrtiljak prepoznajo prikazano barvo in jo poimenujejo. Nato pa to barvo na svoji tablici poiščejo odprejo in pokažejo ali poimenujejo kateri živali pripada.

V omari z igračami smo našli še nekaj iger s katerimi lahko barve in števila utrjujemo

Kako je potekala igra si lahko pogledate na fotografijah v galeriji.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković

DOSTOPNOST