Pri »medvedkih« smo se v sklopu seznanjanja s slikanico Popihaj, pobožaj, nalepi obliž spoznali modro, rumeno, vijola, rdečo in zeleno barvo. Ter števila od 1 do 5.

Opazile smo, da so otroke didaktične igrače, ki smo jih jim ponudile v sklopu seznanjanja s slikanico zelo pritegnile. Zato smo se odločile, da jim pripravimo in ponudimo še nekaj didaktičnih iger.

Didaktične igre so bile narejene iz različnih odpadnih materialov škatel, zamaškov, sladolednih palčk in ostalega likovnega materiala.

Tako so otroci zamaške različnih barv razvrščali na ustrezno barvo metuljevih kril. Postavljali rožice iz moos gume na ustrezno barvo zamaška. Ter šteli pike na palčkah in s pincetnim prijemom ščipalk postavljali tolikšno število ščipalk s pikapolonicami, kot je bilo narisanih pik na palčki.

Za izdelavo didaktičnih iger ne potrebujete veliko. Potrebujete le čas in dobro voljo. Poskusite tudi doma izdelati kakšno didaktično igro iz odpadnega materiala in videli boste, da bodo otroke zelo pritegnile.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković

DOSTOPNOST