Na Svetovni dan zemlje se spomnimo, kako pomembno je da je naš planet čist in da ga moramo vsi skupaj varovati.

Pri »medvedkih« smo ga obeležili z ogledom kratkega poučnega, kakovostnega otroškega filma z naslovom “Vesel dan zemlje”. Med ogledom filma smo opazili, da nekatere stvari, ki pripomorejo k lepšemu svetu že počnemo.

Ob koncu filma smo se seznanili tudi s pesmico Vsi zmoremo, ki pa gre tako:

Vsi zmoremo vsi znamo,

pobirati smeti,

dve roki, dve nogi,

počepni več jih ni.

Pobiram smeti,

ugašam luči,

odpadke ločujem,

naravo spoštujem.

Vse najboljše zemlja, naš najlepši planet.

Nato smo se seznanili s prstno igro Mire Voglar »Miška in krt«. Vesel dan zemlje pa nadaljevali s sejanjem rože in igro z zemljo.

Rožo smo skupaj posejali in jo zalili z vodo, nato pa odložili na okensko polico, kjer jo bomo opazovali in zanjo lepo skrbeli. Ker so otroci izrazili željo, da bi posejali rožo v še en lonček smo to posejali v lonček našega Frančka, katerega smo prav tako zalili in odložili na okensko polico.

Otroci so med igro z zemljo uživali . Zemljo so z rokami rahljali, jo vohali in raziskovali.

Kako smo praznovali »Vesel dan zemlje« si lahko pogledate na fotografijah v galeriji.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković