V vrtcu otroci zelo radi posegajo po vozilih. Zato smo se tudi odločili, da jih podrobneje spoznamo.

Na sprehodih smo opazovali kaj vse šviga po cesti, kopa po gradbiščih… Vsa vozila smo poimenovali, jih prešteli, jih opisali. V vrtcu pa smo jih nato poiskali v knjigah. Vozila smo tudi razvrščali po barvah, narisali smo cesto in parkirišča različnih barv. Vozila smo razvrstili tudi glede na to, kje vozijo, plujejo, letijo. Vse to smo ponazorili tudi z gibanjem. Vozila smo tudi sestavljali v celoto ter jim iskali sence. Urša nam je na flavto zaigrala pesmi Moj rdeči avto ter Barčica po morju plava. A veste, da jih že znamo zapet! Gibalno smo uprizarjali tudi pesem Romane Kranjčan Kolesa na avtu se okrog vrte. Spoznali smo se tudi s socialno igrico Stol na moji desni je prazen, želim, da se na njega usede (ime otroka). Otroci  so ob tej igrici res uživali! Na likovnem področju smo se seznanili s pečatniki, odtiskovali smo vozila, puščali smo sledi z vozili… Vse to in še več se je dogajalo zadnje tedne pri nas v vrtcu. Res se imamo super!

Besedilo: Tina Tavčar

Fotografije: Tina Tavčar in Urša Mrak