Dan knjige je posvečen promociji branja, založništva in zaščiti avtorskih pravic ter intelektualne lastnine. To je dan, ko praznuje knjiga in vsi bralci tega sveta. 2. aprila praznujejo najmlajši ob mednarodnem dnevu knjig za otroke. 23. aprila pa povsod po svetu praznujejo svetovni dan knjige in avtorskih pravic.

Tudi mi v vrtcu smo ta dan obeležili. Po skupinah smo prebirali pravljice, pesmice, se pogovarjali o knjigah, pisateljih, pesnikih, opazovali ilustracije, nekateri otroci so v vrtec prinesli tudi svoje najljubše slikanice…

Otroci iz skupine Ribice pa so ta dan preživeli v družbi županje, gospe Saše Likavec Svetelšek ter njene sodelavke gospe Ester Renko. Z njima smo poklepetali, predstavili smo jima bibarije – prstne igre nato pa smo še vsi skupaj zarajali ob prepevanju pesmic.

Ob tej priložnosti nam je gospa županja podarila dve knjigi ter bon za nakup knjig za vrtec Hrpelje.

Najlepše se zahvaljujemo gospe županji ter Občini Hrpelje-Kozina, ker nas vsako leto ob tem dnevu počastite z obiskom ter s knjigami, ki smo jih nadvse veseli.

Besedilo: Tina Tavčar

Fotografije: Tina Tavčar in Urša Mrak