Tudi v našem vrtcu Lehte smo v ponedeljek, 25.9. obeležili slovenski dan športa. Gibanje je otrokova primarna potreba, s pomočjo gibanja spoznava svet okrog sebe in druge ljudi. Ravno zato smo v naši enoti na dan slovenskega športa pripravili odprte igralnice- plezalnice, pripravili smo športne poligone na hodnikih vrtca, najmlajši so telovadili  na atriju vrtca ali v svoji sobi. Poleg gibanja smo spodbujale tudi družabnost otrok in krepitev socialnih interakcij.

Pozabili nismo niti na prednostno nalogo vrtca- bralno pismenost- v FIT kotičku smo si ogledali postavljeno razstavo s fotografijami slovenskih športnikov, spoznali smo slovensko zastavo, v kotičku, igralnicah in na prostem pa smo prebirali pravljico slovenskega avtorja Primoža Suhodolčana- “Lipko in košorok”.

Preživeli smo aktiven dan, utrinke vseh skupin pa si oglejte v spodnji fotogaleriji.

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Fotografije: arhiv vrtca Lehte