V našem vrtcu si prizadevamo, da vsak dan omogočimo otrokom možnost za gibanje. Poslužujemo se različnih prostorov in možnosti: igralnice, telovadnice, igrišča, okolice vrtca, travnika, gozda….
Otroci zelo radi sodelujejo v vseh gibalnih dejavnostih. Prav poseben čar pa ima naša telovadnica, v kateri imamo neskončno možnosti vadbe, kjer lahko otroci razvijajo različne gibalne sposobnosti, kot so koordinacija, moč, hitrost, ravnotežje, vztrajnost in natančnost. Urimo različne spretnosti pri igrah z žogami in drugimi rekviziti. Otroci imajo zelo radi nove izzive, gibalne naloge, radi plezajo, skačejo na mehkih blazinah, se preizkušajo v premagovanju ovir, zelo uživajo tudi v gibalnih igrah s pravili.
Vedno pomagajo pri pripravi sredstev in prostora ter pri pospravljanju.
Na priloženih fotografijah si poglejte, kakšen poligon so si čisto sami pripravili tokrat.

Besedilo: Maja Anderlič Može
Fotografije: Maja Anderlič Može