Z otroki smo se pogovarjali, kaj so družabne igre in katere igre poznajo. Povedali so, da so družabne igre take igre, kjer se igra več ljudi, imajo pravila, lahko so s kocko ali brez. Našteli so igre kot so človek ne jezi se, črni peter, štiri v vrsto, tetris, domine.

Obiskali smo Kosovelovo knjižnico, kjer nam je knjižničarka predstavila zgodbo Vladarja za en dan. V zgodbici se otroci prepirajo in si lastijo igrala. Med pogovorom se nam je porodila ideja, da bomo tudi mi kralji in kraljice za en dan. Otroci so veseli in razigrani prinašali različne igre in igrače in jih delili s prijatelji. Izdelali smo tudi skupno družabno igro »Zadeni in podri kegelj« in talno igro »Tri v vrsto«. Obe igri sta zelo dobro obiskani.

Otroke obkrožajo barve in števila vsak dan zato je pomembno, da se jim nameni več časa. Predvsem se je treba z otrokom zelo veliko pogovarjati. Ob matematičnih dejavnostih se mora otrok dobro počutiti, biti mu morajo v veselje, doživeti mora uspeh ob svojih rešitvah.

Besedilo: Katja Požar