V vrtcu Lokev se zavedamo, kako pomembno je bivanje na svežem zraku in kako pozitiven učinek na otroka ima doživetje v naravi, zato otrokom zelo pogosto ponudimo izkušnjo doživljanja narave, ki jo prejmejo s konkretnimi dražljaji. Naravo moramo doživeti, doživljamo pa jo lahko le, če smo v njej. Biti v naravi pomeni, biti v učilnici za trajnostni razvoj, v učilnici vseživljenjskega učenja.
Otroci v vrtcu Lokev so v stalnem stiku z naravo, saj ta obkroža naše življenje na vsakem koraku. Veliko imajo možnosti za spoznavanje raznolikosti in lepote narave ter okolja, ki nas obdaja. Predšolski otroci doživljajo naravo drugače kot odrasli in vanjo vstopajo na bolj aktiven način. Vsega se želijo dotikati, vonjati, okušati in preizkušati. S spodbujanjem naravoslovne dejavnosti v vrtcu na tak način krepimo otrokove zdrave življenjske navade. Gozd obiskujemo skozi vse leto in tako ohranjamo fizično kondicijo ter v »gozdnih učilnicah« otroci raziskujejo, ustvarjajo, spoznavajo, odkrivajo in se učijo pomembnih socialnih veščin.  Izbiramo tudi različne gibalne dejavnosti, se sproščamo in krepimo čuječnost, razvijamo sodelovanje in domišljijske igre ter se igramo z naravnimi materiali. Na ta način tudi spodbujamo kreativnost in iznajdljivost, pridobivamo občutek samostojnosti in samozavesti.
Gozd je okolje v katerem si krepimo imunski sistem.

Vabljeni v gozd, kjer čimbolj globoko dihajte in uživajte v lepotah narave, ki nas obdaja.

Na priloženih fotografijah si poglejte kako lepo se imamo v gozdu.

Besedilo: Maja Anderlič Može
Fotografije: Maja Anderlič Može