23. 4. obeležujemo svetovni dan knjige in avtorskih pravic. Na ta dan je vsak otrok v vrtec prinesel knjigo, ki mu je pri srcu. Celo dopoldne smo brali. Ko je koncentracija padla smo naredili nekaj gibalnih vaj in bili pripravljeni na novo knjigo. Izbran otrok je vzel knjigo in se odločil, kje jo bomo prebrali. Bili smo na treh različnih blazinah, v dveh garderobah in pri mizi. Otroci so komaj čakali, da bodo oni na vrsti in bodo vsem pokazali svojo zgodbo oziroma zbirko zgodb.

Čas namenjen otrokom, ni nikoli slaba odločitev. Ob dobri in kvalitetni knjigi pa se lahko zraven še marsikaj naučimo.

Zaključimo s citatom : »Če želite, da bi bili otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še bolj pametni, jim berite še več pravljic.« – Albert Einstein

Besedilo: Tea Zlosel Štolfa

Fotografije: Eneja Kocjan