» Kakšne barve je to?« je bilo zadnje čase pogosto vprašanje otrok, zato smo se odločili, da spoznamo barve. Vsak dan smo spoznali novo barvo, se igrali s kockami in raznimi predmeti tiste barve. Po igralnici smo iskali predmete, brali knjige, prepevali pesmice in z določeno barvico vsak dan barvali določen del pobarvanke. Vsak otrok je s pobarvanimi slikami »napisal« svojo pesem in s sledenjem prsta od slike do slike »bral« oziroma prepeval pesem. Iz vseh barv pa je nastala mavrica. Ker je joga del našega vsakdanjika, smo si poleg pozdrava soncu in luni, sami ustvarili svoj pozdrav mavrici tako, da so otroci sami predlagali kakšen položaj bi predstavljala določena barva. Pri spoznavanju barv nam je priskočil na pomoč slonček Elmer (David McKee), ki smo ga opazovali v slikanicah. S pomočjo Mekol lepila in koščkov odpadnega papirja je vsak otrok izdelal svojega slona – tehnika kolaž.

Besedilo: Tea Zlosel Štolfa

Fotografije: Eneja Kocjan