Naša enota Lehte stoji na zelo lepi lokaciji tik ob krožnem križišču. Otroci dnevno spremljajo skozi okna vozila, ki se vozijo mimo našega vrtca. Tako smo tudi mi v skupini Ježki z radovednostjo si ogledovali avte, kamione, traktorje, kolesa, gasilska vozila in vse kar sodi v cestni promet. Otroci so izražali željo po vozilih. Na sprehodih smo opazovali različna vozila, ki so se vozila mimo nas in jih poimenovali. Obenem sva otroke navajale na hojo po pločnikih in skrb zase v prometu. Otroke sva začele vsakodnevno seznanjati s prometno vzgojo in nekaterimi elementi v prometu. To smo počeli z igro, pesmicami, slikanicami, risanjem, ustvarjanjem, sprehodi. Izdelali smo si vozila iz kartonastih škatel, se vozili s kamioni, poganjalci, tricikli. Z različnimi dejavnostmi smo spoznavali promet in otroke navajale na sodelovanje v prometu.

Besedilo: Alenka Potočnik

Fotografije: Alenka Potočnik


DOSTOPNOST