Otrokom sva vzgojiteljici Mateja in Daša v novembru pripravili glasbeno dopoldne. Ker je v našem vrtcu veliko skupin, smo ga izvedli štirikrat v dveh dneh. Najprej so otroci prisluhnili glasbilom, ki jih redno uporabljamo v vrtcu- kljunasti flavti, kitari in klaviaturi. Posebno pozornost smo namenili tudi spoznavanju lesenega ksilofona ter kovinskih zvončkov- nanje lahko igramo enake melodije, a zvenijo drugače. Zelo zabavno je bilo tudi spoznavanje zvočnih cevi- boomwhackersov- saj jih je Mateja stresla na tla in so kar sami zaigrali. Nanje lahko igramo po tleh, tolčemo po nogi, roki ali celo glavi! Otrokom sva zaigrali pesmico »Kuža pazi«. Nato pa je sledilo presenečenje- Daša je otrokom predstavila rog, na katerega zna igrati. Nato pa je tudi Mateja predstavila svoje glasbilo- tudi rog! Ali sta enaka? Otroci so ugotavljali razlike- eden je raven, drugi zvit, v enega pihamo, v drugega trobimo… Eden zveni visoko, drugi nizko. Koliko razlik! In eden je angleški, drugi pa francoski. A skupaj zvenita odlično! Ob duetu so otroci in strokovne delavke uživali. Nato so se še otroci spremenili v glasbenike. Vsak je dobil en mali ritmični instrument, na katerega je spremljal ob prepevanju poznanih otroških pesmi. Tako se je naše glasbeno druženje tudi zaključilo. Ob veselem igranju in petju. Vsekakor še kdaj ponovimo!

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Slike: arhiv enote Lehte

DOSTOPNOST