Prednostna naloga našega vrtca je v letošnjem letu tudi priprava gibalnih izzivov na prostem. V sklopu FIT projekta, ki vključuje vadbene ure, jutranje razgibavanje, gibalne minutke in gibalne odmore, hodimo na aktivne sprehode, skrbimo za hidracijo, izvajamo pa tudi FIT igrišče. Odločili smo se za poligon razvrščanja jesenskih plodov. Strokovne delavke smo pripravile različne gibalne naloge, preko katerih so otroci razvrščali jesenske plodove v ustrezno posodo. Pri pripravi jesenskega igrišča so nam pomagali tudi starši otrok, saj so tudi oni v vrtec nosili različne jesenske plodove. Najlepše se zahvaljujemo za sodelovanje. Otrokom so bile najbolj všeč buče, ki so jih lahko prenašali, kotalili, si jih podajali v roke… V fotogaleriji si lahko ogledale utrinke  otrok iz skupin Sovice, Pikapolonice, Levčki, Zajčki in Želvice. Z aktivnim izvajanjem gibalnih izzivov na prostem bomo nadaljevali celo šolsko leto, v različnih letnih časih in ob različnih priložnostih.

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Slike: arhiv enote Lehte

Fotografije: Saša Teraž

DOSTOPNOST