V oktobru se pri skupini Levi zagotovo nismo dolgočasili. Najprej smo praznovali četrti rojstni dan naše Tine. Potem smo dobili navodilo od jesenskega tima, da si priredimo dan v znamenju jesenskega sadja in tako smo ročno stiskali grozdje (smrdljivko). Otroci so marljivo delali in za nagrado dobili odličen sok, ki jim je lepo obarval ustnice.

17. oktobra smo imeli orientacijski pohod, ki nas je popeljal po parku pod bolnico. Otroci so z veseljem iskali markacije (rdeče-bele so kazale pot, zeleno-bele pa naloge). Markacije so jih tako navdušile, da so jih risali tudi v pesku. Med raznimi nalogami smo morali izdelati leva iz naravnega materiala nabranega po poti, objeti drevesa, telovaditi itd.

Ker je bilo veliko dežja smo ga opazovali skozi okno in ga slikali z vodenimi barvami. 25. oktobra pa smo imeli s starši delavnico izrezovanja buč. Otroci in starši so dokazali, da so pravi umetniki in na koncu, ko smo ugasnili luč, je bilo čarobno…

Poleg tega smo imeli tudi nenapovedano evakuacijo.

Besedilo: Andrea Roberti

Fotografije: Andrea Roberti