Začetek pomladi so nas obiskali dijaki Srednje šole Vena Pilona iz Ajdovščine in nam zaigrali pravljico Gozdni prijatelji. Otroci so z veseljem in zelo pozorno spremljali dogajanje gozdnih živali. Čeprav je bila lisica res zvita, saj je hotela iz igre izločiti bodečega ježa, je zmagalo prijateljstvo. Tako so se zajec, medved, veverica, miška, jež in lisica še naprej vsi skupaj igrali.

Nato pa nas je obiskala še Zmajčica Biba. S seboj je pripeljala g. Pečarja, ki nam je pripovedoval zgodbo o Eko papirčku. Otroci so skozi zgodbo se seznanili, kako poteka proizvodnja papirja in kako pomembno je, da ločujemo odpadke. Saj z recikliranim papirjem prihranimo zelo veliko dreves, energije, vode in skrbimo za čisto okolje. Zmajčica Biba nam je dala nalogo, da ji pokažemo, ali imamo v Štanjelu ekološki otok. Zelo se je razveselila, ko je videla, da tudi mi ločujemo odpadke. Še najbolj pa jo je razveselil rdeč smetnjak za papir.

Za obe predstavi se tako dijakinjam in dijaku ter g. Pečarju iskreno zahvaljujemo.

Besedilo: Mojca Mozetič

Fotografije: arhiv vrtca Štanjel