Akcija zeleni nahrbtnik je projekt, ki ga izvajajo člani Medobčinskega društva prijateljev mladine Sežana na pobudo ZPM mestne zveze Ljubljana, že od leta 2008. To je naravovarstveni projekt. Osnovni namen in cilj projekta je motivirati otroke, da sami razmišljajo o naravi in okolju, v katerem živijo. Otroci preko igre, pravljic in gledaliških predstav spoznajo osnove ekologije in varstva narave. Prav tako spoznajo okoljevarstvene probleme, nanje opozarjajo in iščejo rešitve.

V torek, 2. 4. 2024, smo se v enoti Komen prepustili pravljici Eko papirko pisateljice Mojiceje Podgoršek, v izvedbi gospoda Rudija Pečarja. Izvedeli smo, kako nastane papir in kaj vse se je košu Papirkotu pripetilo. Z gospodom Rudijem je prišel tudi zmajček Jurček, ki je bil na obisku v vsaki skupini in z nami počel zanimive stvari.

Besedilo: Veronika Sorta

Fotografija: Veronika Sorta

DOSTOPNOST