Tokrat smo v enoti Lehte zakorakali v pomlad z glasbo. Ob zvokih zvočnega niza, fleksatona, kljunaste flavte in harmonike smo prebudili travnik, poln cvetlic in malih živali. Obiskala nas je deklica Pomlad, s katero smo preko ugank Anje Štefan, fotografij, pomladnih pesmic in igranja na lastna glasbila vstopili v nov letni čas. Prva, ki je priletela na cvetoč travnik, je bila »majhna kot gumbek, okrogle oblike, na glavi tipalke, na suknjici pike« (pikapolonica), pridružil se ji je metulj »z najlepšimi krili«, čebela v »črtasti srajčki« ter »črn, rumen, pošteno rejen, pošteno kosmat« čmrlj, ki je med letom izgubil svojo piščalko. Ob prijetnih pomladnih melodijah smo posebej poudarili, da moramo vsi skupaj skrbeti za talne živali, ki jih najdemo med travnatimi listi, na cvetovih, na poti v mravljišče, pod in nad zemljo, ter paziti, kje stopamo. Glasbeni obisk deklice Pomladi se je s pesmijo Mi se imamo radi zaključil. Odpravili smo se v gozd, na travnik, travnato igrišče itd., kjer smo opazovali travniške živali ter z malimi koraki skrbeli za boljši svet.

Besedilo: Daša Tavčar

Fotografije: arhiv enote Lehte


DOSTOPNOST