Kot vsako leto se je tudi v preteklem decembru dogajalo veliko. Praznično vzdušje smo v naši igralnici pripravili že pred decembrom. Konec novembra smo se v popoldanskih urah zbrali na srečanju s starši. Otroci so ob pomoči staršev izdelali okraske s katerimi smo nato skupaj okrasili igralnico. V naslednjih dneh smo v igralnico dodali še praznične lučke in okrasili manjšo smrečico.

V decembru smo spoznavali čudovite otroške slikanice. Vsak teden sva za otroke pripravili knjigo tedna, okoli katere se je vse vrtelo. Začeli smo s slikanico Palček Pohajalček. Ta teden smo se posvetili predvsem palčkovim kapam, ki smo jih razvrščali, urejali… Vsak otrok je palčkovo kapo tudi izdelal. Knjiga drugega tedna je bila Dobri snežak. Ta teden smo začeli s skupnim okraševanjem novoletnega drevesca v garderobi. Poleg slikanice smo se snežakom posvetili tudi s prirejanjem delov velikemu in malemu snežaku. Obiskal pa nas je tudi kantavtor Boštjan Pertinač. V zadnji teden pred počitnicami smo stopili s slikanico Dedek Mraz v dimniku. Ob tem smo se naučili pesem Dedek Mraz. Ta dobri mož pa nas je tudi obiskal in nam prinesel čudovita darila. Teden smo zaključili z ogledom generalke za šolsko prireditev in plesno gibalnim dopoldnevom.

Kot lahko vidite smo se imeli zelo lepo.

Besedilo: Mateja Marolt

Fotografije: Mateja Marolt