V veseli december smo zakorakali z obiskom kantavtorja Boštjana Pertinača. Boštjan nam je popestril dopoldan z otroškimi pesmicami ob spremljavi kitare. Skupaj smo zapeli zimske pesmice Zima, zima bela, Na saneh in tradicionalno pesmico o dedku Mrazu.

Okrasili smo novoletno drevo, izdelali voščilnice za starše in sodelovali pri dobrodelni akcij Mala pozornost za veliko veselje. Iz slanega testa smo oblikovali smrečice, jih pobarvali in si okrasili igralnico.

Obiskali smo starejše občane jim poklonili darilo in jim voščili vse dobro ob novem letu. Pričakali smo dedka Mraza z polno vrečo daril in si ogledali lutkovno predstavo gledališke skupine Fru – Fru z naslovom Štirje letni časi. Ogledali smo si animirano risanko Sneženi mož in Sneženi kuža. Praznovali smo rojstni dan.

Pripravili smo si čajanko. Opazovali smo kako se spreminja barva vode, okušali smo med in limone, vohali smo različne čaje ter jih na koncu okušali iz svojih lončkov.

Veseli december smo zaključili ob novoletni glasbi in baloni skupaj z otroki iz skupine Gumbki. Zaželeli smo si še veliko ustvarjanja, igranja, druženja, veselja in sreče.

Besedilo: Branka Trampuš

Fotografije: Branka Trampuš