Slovenski tradicionalni zajtrk obeležujemo tretji petek v mesecu novembru. Osrednji dogodek Dneva slovenske hrane je letos potekal 17.novembra s sloganom »Kruh za zajtrk, super dan«.

Namen projekta je poudariti:

  • pomen zajtrka
  • pomen čebelarstva
  • pomen domače lokalne hrane
  • ohranjanje kmetijstva, podeželja in obdelovalnih površin
  • varovanje okolja

Na ta dan je v vrtcu Dutovlje zadišalo po polnozrnatem kruhu, medu in maslu. Posladkali smo se tudi s sočnimi jabolki. Po tradicionalnem in zdravem zajtrku, je k nam na obisk prišla ga. Irma Petelin. Predstavila nam je delo in opremo čebelarja ter nas popeljala v čudovit svet čebel.
Otroci so sodelovali pri predstavitvi in imeli priložnost preizkusiti oblačila čebelarke, kar je bilo prav posebno doživetje. Takšne dejavnosti ne le izobražujejo, ampak tudi spodbujajo zavedanje o pomenu zdrave prehrane ter ohranjanju čebel v našem okolju. Dan smo zaključili s slovensko ljudsko pravljico Bogata in uboga sestra.

V vrtcu otroke učimo, kako pomemben je zajtrk in smo veseli, da imamo možnost zajtrkovanja vsi otroci skupaj. Zajtrk mora biti navada, ki jo je potrebno priučiti in privzgojiti.

Besedilo: Nataša Colja

Fotografija: Danijela Pipan

DOSTOPNOST