V mesecu oktobru smo praznovali Teden otroka, kjer smo se opazovali in se spraševali ali smo dobre ali slabe volje (Tema: Zakaji, zatoji). Opazovali smo se v ogledalu, se pogovarjali o naših čustvih ter izdelali plakat s sličicami.

Raziskovali in igrali smo se z naravnim in odpadnim materialom. V skrivnostnih medvedovih ustih smo  spoznavali jesenske plodove in sadeže, jih poimenovali, izrekali deklamacije ter peli pesmi.

Veliko smo se gibali na svežem zraku, kjer smo se igrali z listjem, hodili po njem, ga grabili, prenašali v samokolnico. Dnevno hodimo z vrvico na sprehode  v okolici vrtca in šole, kjer opazujemo naravo, okolico, promet, živali in se o tem pogovarjamo.

Izvedli smo tudi evakuacijsko vajo, kjer so nas obiskali gasilci.

Skupaj smo pripravili slano testo, spoznavali sestavine, mesili, odtiskovali z modelčki, trgali, rezali, valjali in veselo ustvarjali.

Besedilo: Urška Jazbec

Fotografije: Urška Jazbec