Gibanje je primarna potreba otroka. Je eno najpomembnejših področij v otrokovem razvoju.  Če otrok to potrebo, poleg ostalih,  uspešno zadovoljuje, je vesel in zadovoljen, ter se razvija v celovito osebnost.

V vrtcu se vsak dan gibamo, urimo gibalne veščine in delamo prve korake v svet športa.

Dan športa nam pomeni opomnik, da je šport pomemben del vsakdana in slovenske tradicije. Daje nam veselje in zdravje.

Skupina Pikapolonice  smo se ob dnevu slovenskega športa,23.09.2023, opravila na bližnji travnik, kjer sva otrokom pripravili različne aktivnosti, pri katerih so otroci vztrajno sodelovali in premagovali ovire.

Veseli smo, da vrtec deluje v okolju, kjer je veliko možnosti za gibanje, dolge sprehode, tek v naravi in še in še.

Besedilo: Jerica Hlad

Fotografije: Urša Raimondi