Projekt »bralni palček« se v našem vrtcu izvaja že vrsto let. Njegov glavni namen je približati knjigo otroku, spodbuditi ljubezen do branja in ustvariti bralca za vse življenje. Projekt poteka tako, da si otrok sposodi knjigo v knjižnici, jo odnese domov, kjer jo skupaj s starši prebere in jo čez čas v vrtcu ustno predstavi vrstnikom. Projekt, v katerega so bili vključeni le predšolski otroci, je potekal od oktobra 2023 do februarja 2024. Bodoči mladi bralci so morali »prebrati« in potem ustno obnoviti dve pravljici ter prosto po spominu deklamirati eno pesem. Ob uspešnem zaključku projekta smo bili nagrajeni z obiskom ge. Petre Hlača, knjižničarke Kosovelove knjižnice v Sežani, ki nam je prinesla nekaj pravljic, katere so otroci v večini že dobro poznali. Ob koncu je otrokom predstavila še eno od pravljic in jim razdelila priznanja za opravljenega Bralnega palčka.

Besedilo: Tamara Mavrič

Fotografije: Tamara Mavrič, Karmen Petrović