Eden izmed ponedeljkov meseca marca je bil za otroke skupine zajčki prav poseben. Obiskala nas je namreč knjižničarka Marija, ki jo mi pogosto obiščemo v knjižnici, tokrat pa nam je vrnila obisk. Najprej nam je pripovedovala pravljico, Kako pregnati dolgčas (James Harris). Pravljica govori o dolgočasnem dnevu v džungli, ki s pomočjo papirja, barvic, domišljije in navdiha postane čaroben, ko opica Arti nariše in napiše prav posebno knjigo za svoje prijatelje. Kakšno pa boste izvedeli, ko boste knjigo prebrali.

Potem pa smo začeli s slavnostjo podelitvijo priznanj Bralnega palčka za otroke, ki so svojim prijateljem pripovedovali pravljice in pesmice. To so prav vsi otroci iz skupine zajčki, zato jim ob tem čestitamo. Prav tako si pohvale zaslužijo tudi starši, ki so otrokom brali. Iskrene čestitke vsem!

Besedilo: Veronika Sorta

Fotografija: Veronika Sorta