Februarja smo se  v skupini Škratki posvetili spoznavanju sebe, svojega telesa, njegovih funkcij in zmožnosti. Opazovali smo svoje fotografije in fotografije ostalih otrok ter se tako še bolje spoznavali med seboj, utrjevali svoja imena in znake. Svoj odsev smo opazovali tudi v ogledalu, kjer smo si bili še posebej všeč. Igrali smo se igro »Pokaži, kje (je nos)«, prepevali različne pesmi in bibarije, ki so nas vodile k spoznavanju delov telesa, ter poslušali pravljico »Popihaj, pobožaj, nalepi obliž«.  Odtisnili smo svoje dlani, se izmerili in tehtali, zmožnosti svojega telesa pa smo preizkušali z različnimi gibalnimi dejavnostmi. V nadaljevanju smo naredili plakat, na katerega smo lepili dele telesa in le-te poiskali tudi na sebi in prijateljih. Otroci so tako preko različnih dejavnosti oblikovali zavedanje samega sebe in lastne identitete.

Besedilo: Nika Konestabo

Fotografije: Nika Konestabo in Noel Šiškovič