Prvi pomladni dan smo letos v vrtcu v Materiji praznovali nekoliko drugače. V svojo družbo smo povabili stare starše naših otrok. Že ob spremljanju prihoda starih staršev skozi okno igralnice, so bili otroci nasmejani ter jim v pozdrav veselo mahali. Za obiskovalce smo pripravili krajši program, v katerem so otroci deklamirali  pesem Babica in dedek, zapeli pesmici z naslovom Pomladna in Kukavica ter zaplesali na pesem Nagajiva pomlad. Otroci so po vsaki točki prejeli bučen aplavz. Stare starše smo nato povabili na igro v igralnice, kjer so jih na mizah že čakale družabne igre in različni konstruktorji . Med druženjem smo seveda tudi poklepetali ob skodelici čaja ter se posladkali z jagodnim pecivom in sladkimi rogljički. Za konec smo starim staršem pokazali še naše igrišče,  vse none in nonoti pa so v spomin prejeli še rožico s fotografijo vnuka. Čas za druženje je hitro minil in že smo morali pomahati starim staršem v pozdrav. Prav zares je bilo lepo in preživeli smo krasen dopoldan. Dan v družbi tistih, ki jih imamo radi. In hvala še enkrat vsem, ki ste si vzeli čas in dan preživeli z nami.

Besedilo: Marjeta Prunk Sluga

Fotografije: Lea Juriševič