Tudi letos smo se, skupina Sončki, pridružili otrokom iz vrtca Štanjel in učencem podružnične šole Štanjel, pri obeležitvi gregorjevega in pozdravu pomladi, s spuščanjem gregorčkov.

Gregorčka so otroci najprej skupaj s starši izdelali doma ter ga potem prinesli v vrtec, da smo naredili razstavo.

V torek, 12. marca, pa smo se zbrali v osnovni šoli, kjer je sledil kratek kulturni program. Predstavili smo se s plesom o Zajčku in deklamacijo Deset prstkov. Po končanem nastopu, smo se v soju luči odpravili v Ferrarijev vrt, kjer smo naše gregorčke spustili v ribnik. Občudovali smo jih kako plavajo na gladini in se zibljejo v soju luči.

Bilo je zelo lepo in za vse otroke kot tudi za nas odrasle, prav posebno doživetje.

Besedilo: Mateja Bežek Kosmač

Fotografije: Arhiv enote