Med krompirjevimi počitnicami smo bili otroci skupin Kmeleončki in Flamingi združeni, v četrtek in petek pa se nam je pri delu in igri pridružil še prostovoljec Rene s Srednje gozdarske, lesarske in zdravstvene šole Postojna, ki obiskuje prvi letnik programa Tehnik zdravstvene nege. Otrokom sva z Rokom povedala, da obiskuje šolo za medicinskega tehnika. Rene je otrokom razložil, kaj bo njegova služba, ko konča šolo. In porodila se je želja, da bi se v vrtcu igrali zdravnice in medicinske tehnike.

Anja iz skupine Netipirčki nam je posodila pripomočke in oblačila za igro, Rene pa nam je pokazal, kako se določene inštrumente uporablja in pripomočke. Naučili smo se nekaj novih besed: stetoskop, da lahko poslušaš srčka, otoskop – da pogledaš v uho, če koga bolijo ušesa, povoj, da poviješ rano.

Besedilo: Sabina Vlašić

Fotografije: Rok Žvab