Jesen je čas ko narava začne kazati svoje čarobne barve, ko se dan začne krajšati, ko ptice odletijo v toplejše kraje, ko pobiramo jesenske plodove…

V vrtcu Dutovlje smo prvi dan jeseni obeležili z lutkovno predstavo Ježek in jabolko, ki jo je izvedla vzgojiteljica Tjaša Palčič Kukanja. V naslednjih jesenskih sončnih dneh smo se sprehodili do bližnjih vinogradov, poskusili sladko grozdje, opazovali trgače pri trgatvi…

Vse skupine smo skupaj izvedle umetniške delavnice s poudarkom na likovni umetnosti in glasbeni umetnosti. Otroci so lahko raziskovali svoje spretnosti pri risanju s suhimi barvicami, pri lepljenju jesenskih plodov,  slikanju s tempera barvami, pri izdelovanju lutke -ježka, petju pesmi in igranju na lastne instrumente. Izvedli smo  tudi vodeno vizualizacijo ob klasični glasbi ter gibalno-glasbene delavnice.  Mislim, da smo vsi pridobili nekaj novih izkušenj in uživali v spoznavanju ter raziskovanju tega barvitega letnega časa.

Besedilo:  Danijela Pipan

Fotografija: arhiv vrtca Dutovlje

DOSTOPNOST