V mesecu decembru smo za otroke pripravili veliko zanimivih dejavnosti. Gnetli in oblikovali smo okraske iz slanega testa; izdelali okraske za novoletno smreko v garderobi, voščilnice, okraske za igralnico; risali in slikali smo novoletno smreko. Ob krasitvi novoletne smrečice smo zapeli in zaplesali. Izvedli sva srečanje s starši in sicer novoletni sprehod z lanternami po okrašeni Sežani. Na drsališču so otroci s starši naredili prve korake. Posladkali smo se s piškoti, palačinkami in ogreli s čajem. V naslednjih dneh nas je obiskal Dedek Mraz. Zapeli smo mu pesmice in se z njim fotografirali. Otrokom je prinesel darilo – slikanici o živalih in strojih in igrače za igralnico. Za njim je prišla Babica Zima, ki nam je pripovedovala zimsko pravljico in obljubila sneg v prihajajočih dneh.

Vsem otrokom in staršem skupine Kužki želiva v novem letu 2024 predvsem zdravja, toplih objemov, veselih nasmehov in nepozabnih trenutkov med najbližjimi.

Besedilo: Katja Požar

Fotografije: Katja Požar