V vrtcu se veselimo in praznujemo, saj je september mesec, ko se spet srečamo s prijatelji. Vsak s svojimi poletnimi doživetji in spomini.

Novo šolsko leto smo začeli igrivo in razigrano, saj nas je na lipovem listu v Sežani pričakalo pismo z nalogo. Ker se vsi radi gibljemo na prostem in v gozdu, smo nalogo uspešno opravili in dobili namig, da nas v igralnici čaka BOBER. In res je bilo tako! Letos se nam je v SKUPINI BOBRI pridružil čisto pravi bober in to takšen, iz čisto pravega blaga. To ni navaden bober, to je bober, ki lahko celo sede na tvojo roko in se v trenutku spremeni v lutko, skrivnega prijatelja ali pa v nekoga, ki mu lahko poveš vse skrivnosti tega sveta. Ker ni imel imena, smo ga poimenovali. Izbrali smo mu ime Janez, da pa bo res čisto pravi, smo mu dodali še priimek Srček. Zdaj je čisto pravi bober Janez Srček. Včasih je tudi malo prestrašen, včasih žalosten, takrat ga naši nasmejani obrazi spodbudijo, da pozabi na strah in skrbi. Ob vseh dejavnostih, ki smo jih imeli v mesecu septembru, pa se skoraj ni več spomnil na svojo žalost. Zelo rad nas je poslušal prepevati, najbolj všeč mu je bila pesem »Gradim prijateljstvo«. Ali pa tista »Majhna pravljica«, ki smo jo nastopali v Kosovelovi knjižnici. Veliko nas je Janez v tem času že naučil, med drugimi nam je pokazal, kje živi odmev. Mi pa smo ga navadili, da lahko nesoglasja rešimo s pogovorom in da je v vrtcu vedno čas za en velik objem iz srca. Pa saj ni čudno, da smo ga poimenovali ravno Janez Srček. Naj res bo srčno, to novo šolsko leto!

Besedilo: Tjaša Pipan

Fotografije: Tjaša Pipan