Skupina Pikapolonic se je v novem šolskem letu razveselila šestih novih otrok. Skupaj smo zakorakali v novo šolsko leto. Navezali smo nova prijateljstva, si medsebojno pomagali, se igrali, peli, plesali, rajali, prebirali in listali slikanice.

Veliko časa smo preživeli na prostem, v naravi, kjer smo opazovali, tipali, vonjali, poslušali zvoke v naravi,…

Otrok skuša potešiti svojo radovednost neposredno, rad je v naravi in jo raziskuje. Vsako stvar  želi prijeti, otipati, povohati. Otrok naravno hrepeni po zadovoljitvi vseh svojih čutov – vida, tipa, vonja, okusa in sluha.

Za uresničitev otrokove želje po raziskovanju v naravi ne potrebujemo velikih priprav. Zadostuje okolje, ki nas obdaja! To so kraji, kjer nastajajo prvi naravoslovni koraki, ki močno vplivajo na otrokov odnos do sebe, drugih in seveda širše narave. Gre za  odnos, v katerem želimo otroku približati čudoviti svet narave. Občutja in spoznanja, ki jih dobi otrok v naravi, so v vzgojnem smislu pomembne vzgojne prvine.

Besedilo: Jerica Hlad

Fotografije: Urša Raimondi