Otroci iz skupine Zajčki smo medse povabili logopedinjo Ado, ki se srečuje z nekaterimi našimi otroki. S seboj je prinesla dve lutki, dečka in deklico, ki smo ju lahko uporabljali in pocrkljali. Vsak je dal eni izmed lutk ime, povedal prvi glas imena in ga zlogoval.

Svoje jezičke smo skupaj z Ado pošteno razmigali, saj nam je pokazala različne vaje. Potem smo se preizkusili v različnih izzivih. Najprej smo iz lončka pihali vato, nato smo s slamico pihali ladjice po vodi, nazadnje pa smo s slamico pihali žogico na vodi na drug konec pladnja.

Postavljene naloge in izzivi so nam šli dobro od rok. Pri tem smo se zabavali, a hkrati naredili veliko za svojo artikulacijo. Svoje jezičke smo ogreli, razmigali in pripravili na dovolj hiter, razločen in pravilen govor.

Logopedinji Adi se še enkrat zahvaljujemo za zabaven in poučen obisk.

Besedilo: Veronika Sorta

Fotografije: Veronika Sorta in Karmen Pipan