V skupini pri »medvedkih« smo v mesecu januarju in februarju seznanjali s slikanico Rokavička. Seznanjanje s slikanico smo povezali z vsemi področji, ki so otrokom pomagala približati sporočilo slikanice.

Otroci so tako imeli na voljo igro z zimskimi oblačili. Te smo jih med igro spodbujali poimenovati nato je sledila tudi igra z dojenčki ter oblačenje in slačenje teh v zimska oblačila.

V igralnici smo napeli vrv na katero so lahko obešali perilo in ob tem urili pincetni prijem.

Zelo radi so prisluhnili pripovedovanju slikanice prek gibanja saj jim je bilo všeč, da so lahko vsako žival tudi gibalno posnemali tako gibalno kot glasovno.

Seznanjali so se z različnimi materiali rokavic. Primerjali in razvrščali večje in manjše rokavice.

Ustvarili mobile zimskih oblačil in še mnogo drugih stvari. Te vas vabimo pogledati še v članek z naslovom Rokavička 2. del.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković