Na zadnji avgustovski dan nas je pričakala ohladitev vremena, kar nam je omogočilo daljši sprehod do gasilskega doma. Otroci z veseljem opazujejo razne avtobuse, tovornjake ter seveda gasilska vozila, katera uzremo na takšnem sprehodu. Tokrat smo imeli priložnost ogleda celotne gasilske garaže, gasilec Amadej pa nam je razložil, zakaj imajo tovornjaki tako visoke gume, zakaj se avtomobili polnijo z električnimi kabli, zakaj so na čeladi tudi očala, otrokom pa je pokazal tudi prižgane luči na enem izmed tovornjakov. Pogumni so se tudi usedli v gasilski tovornjak ter z njega pomahali ostalim otrokom. Sledil je še ogled gasilske opreme ter njihove telovadnice. Doživeli smo čisto pravo ekskurzijo, gasilcu Amadeju pa se otroci iz skupine “Zajčki” najlepše zahvaljujemo, da si je vzel čas za nas.

Polni doživetij smo se odpravili nazaj v vrtec, kjer smo ob kosilu še vedno pripovedovali o naših vtisih.

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Fotografije: Maruša Seražin